Blogunk egykori taktikusa, janek, aki mostanában mc_deere-ként a Britannia blogon tolja, 2013-ban még Fergie visszavonulása előtt játszott el a gondolattal, mi lett volna, ha az öreg tényleg leteszi a lantot 2002-ben, mint ahogyan tervezte. „Sosem tartottam magam különösebben kreatív embernek – nem is vagyok az -, úgyhogy igazán jó szívvel emlékszem erre az írásra: egyrészt volt benne jó sok meló, másrészt rohadtul élveztem közben elengedni kicsit a fantáziám, és talán a végeredmény sem lett annyira szörnyű, mint amilyenre számítani lehetett.”
2002 májusa van, az Old Traffordon búcsúillat lengedez. A csapat az Arsenal elleni 1-0-ás vereséggel végleg elveszítette esélyét a bajnoki cím megvédésére, a Bajnokok Ligájában a Bayer Leverkusen elleni elődöntő jelentette számára a csalódást keltő végállomást, a gárda legendája, a lovaggá ütött skót sikeredző, Sir Alex Ferguson pedig a visszavonulás mellett döntött. A szezon utolsó meccsén az üdvhadsereggé züllött csapat egy Charlton elleni 0-0-val a bajnoki ezüstérmet is elveszíti, majd a könnyek, a tisztelgés és a romok eltakarítása után rálép a jövő útjára – immáron a hét bajnoki címet, valamint egy KEK- és egy BL-trófeát begyűjtő Ferguson nélkül.
2002. július: Két nappal a világbajnokság döntőjét követően bejelentik, hogy a még mindig új edzőjét kereső Manchester United tárgyalóasztalhoz ül a brazilok leköszönő szövetségi kapitányával, Luiz Felipe Scolarival. A dél-amerikai mester rekordidő alatt Peter Kenyon tenyerébe csap, így a felkészülésnek már az ő vezetésével vág neki a csapat a hónap közepén.
2002. augusztus: A bajnoki rajtra gyakorlatilag teljes a csapat, Scolari ugyanis az első forduló előtti hivatalos sajtótájékoztatón bejelenti, Vampeta, Kléberson és Roque Junior leigazolásával befejezettnek tekinti tevékenységét a transzferpiacon. A csapat a kiváló előjeleknek megfelelően remekül indítja a bajnokságot, Solskjaer triplájával előbb a West Bromwichot győzzük le magabiztosan, majd a Blackburn sem tud ellenállni Beckham hajszálpontos pontrúgásainak.
2002. november: A csapat lendülete fogyni látszik, ráadásul Scolari sem teljesen ura a helyzetnek, a sajtó ugyanis egyre többet zúgolódik Scholes és Giggs mellőzése miatt. Előbbi helyén Kléberson, utóbbién Vampeta villant hétről-hétre botrányos teljesítményeket, ám mindketten kirobbanthatatlanak a csapatból, csakúgy, mint az Arsenal elleni rangadót (két öngóljával) eldöntő Roque Junior.
2003. január: A United hátránya a Leeds elleni vereséget követően nyolc pontra nő az Arsenallal szemben, Peter Kenyon pedig bejelenti, a téli átigazolási szezonban komoly erősítésekre készül a klub. Ennek megfelelően repkednek is a nevek, előbb Ronaldinho, aztán Kaká, végül Rivaldo érkezése látszik biztosnak, ám a határidőre csak a Valladolid kapusa, Ricardo ír alá. Az Arsenal eközben egy fiatal, alig ismert angol tehetséggel erősít.
2003. április: Az Arsenal elleni újabb vereség megpecsételi a csapat sorsát, a bajnoki cím elúszik, Scolari alatt egyre ingatagabb a kispad. Roque Junior kikerül a csapatból, a helyét az ificsapatból felhozott Wes Brown veszi át. A gárda végül bronzérmet szerez a bajnokságban az Arsenal és a Newcastle mögött.
2004. január: Féltávnál mindössze hetedik a csapat a bajnokságban, Scolarit pedig csak vaskos végkielégítése miatt nem vágja ki gerely módjára a vezetőség. A brazil azonban így is meghunyászkodni látszik, a sajtó és a klub legendáinak nyomására végre hajlandó játszatni a nyári szuper-igazolás Ferdinandot és a régi motorosokat (Giggs, Scholes, Butt) is, az eredmény pedig nem marad el: negyedik hely a bajnokságban, és FA-kupa-győzelem.
2004. június: Bejelentik, hogy a következő szezontól az UEFA-kupa győztes Valencia kétszeres bajnok szakvezetője, Rafael Benítez veszi át a csapat vezetését – Luiz Felipe Scolari lelki sérüléseit pedig hárommillió fontnyi számlapénzzel igyekszik enyhíteni a klub. A spanyol menedzser jelentősen átalakítja a játékoskeretet, érkezik Alan Smith, Gabriel Heinze (még kinevezése előtt), Luis Garcia, Milan Baros és Simao Sabrosa, de leginkább a Bellion-Roque Junior-Vampeta tandem elpasszolásával erősödünk.
2005. január: Féltávnál jelentős lemaradással harmadik a csapat, de a szurkolók komoly pozitívumként élik meg, hogy Klébersont is sikerül eltakarítani a klubtól – igaz, a „brazil” „középpályás” csak kölcsönbe kerül a Rio Ave csapatához. Érkezési oldalon viszont mindjárt egy potenciális világsztárt villantunk, ráadásul a városi riválistól elszipkázva.
2005. május: A BL-ből a nyolcaddöntőben, az FA-kupából a harmadik körben esik ki a csapat, így hiába nyeri meg a Ligakupát Djemba-Djemba duplájával a Leicester ellen, a szurkolók egyre kevésbé szívlelik Benítez munkásságát. A bajnokság utolsó fordulójában a bajnok Chelsea is megsemmisítő csapást már ránk, az ellenfélnél ráadásul feltűnik egy fiatal rongylábú szélső, bizonyos Cristiano Ronaldo, akit állítólag annak idején Scolari figyelmébe is beajánlottak a klub meghatározó játékosai, de a brazil edző nem hallgatott a súgókra.
2006. május: Az Arsenal a bajnokság után a BL-döntőt is megnyeri, Rooney pedig a Premier League gólkirályi címe mellé a BL legjobb játékosának járó elismerést is bezsebeli. A Unitedot a nyolcaddöntőben a Juventus búcsúztatja két 0-0 után tizenegyespárbajban, ám a bajnokságban nem zár rossz szezont a csapat: 33-27-es gólkülönbséggel végül sikerül befutni a harmadik helyre, miközben a komplett brit sajtó azt találgatja, mire menne a csapat egy épkézláb támadóval.
2008. május: Ronaldo utolsó perces góljával a Chelsea története során először elhódítja a Bajnokok Ligáját. Mi ezúttal a csoportkörben búcsúzunk (a Porto, Valencia, Sahtar trió volt erős a gyomrunknak), ám Benítez állását megmenti egy újabb Ligakupa-győzelem. A bajnokságban negyedikként zárunk, de a gárda komplexitását jól mutatja, hogy a házi góllövőlista élén holtversenyben 6-6 találattal Zenden, Wright-Phillips és Vidics zár.
2008. szeptember: Van Nistelrooy visszavonulása és Saha újabb sérülése miatt Benítez két és fél év után kénytelen csatárt igazolni, Roque Santa Cruzért 30 millió fontot szurkolunk le a Blackburnnek. A támadójátékunk ennek ellenére is csapnivaló, zsinórban négy 0-0 után egészen a tabella tizenkettedik helyéig csúszik vissza a csapat, Sir Alex Ferguson pedig a média nyilvánossága előtt kritizálja az edzőt az unalmas és kilátástalan játék miatt.
2009. április: Az addig győzelem nélkül, mindössze 19 rúgott góllal a tökutolsó helyen álló, biztos kieső Derby County négy fordulóval a bajnokság vége előtt legyőzi a Unitedet, így biztossá válik, hogy a Riera, Sissoko, Dossena és Ooijer fémjelezte Vörös Ördögök a következő szezonban nem indulhatnak a Bajnokok Ligájában.
2009. május: Luis van Gaal vezetésével a Liverpool megnyeri története 19. bajnoki címét. A szezon legjobbja az előző nyáron az Anfield Roadra igazoló Carlos Tévez lett, a gólkirályi címet viszont Wayne Rooney (Arsenal) és Cristiano Ronaldo (Chelsea) megosztva érdemelte ki.
2011. május: Két újabb csalódást jelentő évad (EL-negyeddöntő, bajnoki ötödik és negyedik hely, Ligakupa-döntő) után a Glazer-család bejelenti, megválik a klubtól. Az új tulajdonosokkal a tárgyalások gyorsan folynak, így a nyári transzferszezon július elsejei nyitására az Abu-Dzabi United Group képviselője, Manszúr bin Zajed sejk már teljes jogkörrel rendelkezik a klub felett.
2011. július: A csapat leigazolja a Liverpooltól Carlos Tévezt. Az argentin légiós csak kölcsönben volt a Mersey-parti klub tulajdona, ám mivel összeveszett van Gaal-lal, a vörösök nem kívántak élni 30 millió fontos opciójukkal a csatár megvételére.
2012. január: Mivel a jelentősen megerősített és megfiatalított (Nasri, Clichy, Suarez, Sturridge, és Ashley Cole is érkezett Tévez mellé a nyáron ) gárdával sem tud javítani az eredményeken, Rafa Benítez szerződését felbontja a vezetőség. A sajtóban többek között a Barcelonánál másodedzőjével, Josep Guardiolával összebalhézó José Mourinho, a Chelsea-vel BL-t nyerő Roberto Mancini, és a Real Madriddal bukdácsoló Marcello Lippi neve is felmerül, mint lehetséges utód, Manszúr sejk választása azonban végül a tapasztalatlan Gary Neville-re esik.
2012. május: Miután a bajnokságban egyetlen ponttal lemaradva második helyen végzett (a BL csoportból pedig még Benítez esett ki), a vezetőség meghosszabbítja Neville szerződését, és szabad kezet ad neki az igazolásoknál. RedNev pedig nem is tétlenkedik, azonnal kivágja a csapatból a Fergusonról tiszteletlenül nyilatkozó Tévezt, elpasszolja Nasrit, Suarezt, Sturridge-ot és Cole-t, majd visszahívja a stoplist három éve szögre akasztó Giggs-Scholes kettőst. Rooney-ért 50 millió fontot fizetünk az Arsenalnak, a Messi mögött padozó v. Persie pedig Barcelonából érkezik, de visszajön a kölcsönből Welbeck, Evans és Cleverley is.
2013. február: A Fulham elleni bajnoki meccsen a de Gea (7) – Rafael (7), Ferdinand (7), Evans (7), Evra (7) – Carrick (7), Cleverley (6) – Valencia (5) – helyette Hérnandez (5) – , Rooney (8), Nani (6) – v. Persie (6) összetételű csapat, ha nehezen is, de győz 1-0-ra, Rooney góljával. A bajnokságot a Manchester United vezeti, 9 pont előnnyel a címvédő előtt.