Jobbhátvédek, védekező középpályások

United-szurkolók, ellenfélnek szurkolók

A cselekmény nagyrészt az Old Traffordon, a Glazer-család birtokán játszódik.

Első felvonás

(Old Trafford, melyet az Álmok Színházának is neveznek. Hazai öltöző. Késő augusztus, délutáni napsütés, madárcsicsergés, a Swansea csapata játszik a Manchester Uniteddel.)

van Gaal: (tört angollal) Ashley, ma te leszel a bal oldali szárnyvédő.

Young: Rendben, főnök, de nem balszélsőt akart mondani?

van Gaal: Wingback, not winger. Lesz mögötted három védő, ne aggódj.

Young: Nem probléma, úgy fogok játszani mint Evra fénykorában.

Giggs: (maga elé bambulva) Ne aggódj, Ashley, én is játszottam balhátvédet a Sir idejében. Bassz oda nekik!

(Old Trafford, játéktér. Késő augusztus, délutáni napsütés, madárcsicsergés, a Swansea csapata vezet a Manchester United ellen.)

Young: (futás közben, mutogatva) Nani, fussál, megy a zsuga!

Nani: (elfut, csak rossz helyre) Adjad, adjad, adjad!

Madár: Eljött az én időm! Ha pont most, pont ebben a széljárásban, pont ebben a szögben egy pont ekkorát tudnék fosni…

Young: (rosszul indítja a rosszul induló Nanit) Mutasd már magad, mégis kinek passzoljak, Kagavának? Figyeljünk már oda, a kurva élet… pfff… fúj, mi ez? Madárszar?

youngbirdpoo

Giggs: (maga elé bambulva) Mégis csak vállalnom kellett volna még egy évet.

(Old Trafford, lefújás után. Késő augusztus, délutáni napsütés, madárcsicsergés, a Swansea csapata a történelem során először bajnokit nyer a Manchester United otthonában.)

Madár balra el, Nani a hátsó ajtón el, Di María délről be.

Második felvonás

(Újév napja, egy enyhe téli csütörtök este a Britanniában. Ashley Young combja a 73. percben meghúzódik. A hazai csapatért rajongó orkok éljenzésben törnek ki. Young cserét kér, majd az öltözőbe ballag.)

Young: A kurva életbe, már megint egy sérülés. Éppen mikor kezdett volna jól menni minden.

Young régi énje: Kezdett volna jól menni? Ugyan már, nézz körbe! Szerinted miért hozták ide Ángelt?

Young: Menj innen, te nem is létezel!

Young régi énje: Pedig milyen jó páros voltunk. 8-2, válogatott, emlékszel még?

Young: Sosem fogom többé AZT csinálni.

Young régi énje: De miért nem? Mindenki műesik, ráadásul te még tehetséges is vagy a műfajban. Fogjunk össze újra, csak te meg én.

Young: Nézd meg, hová jutottam miattad! A válogatottba már nem hívnak, büntetőt akkor sem fújnak be ha legyilkolnak a tizenhatoson belül. Ráadásul a szurkolók utálnak. Az ellenfél drukkerei minden labdaérintésemet fütyülik, és még a United drukkerei is egy gyökérnek tartanak, nyáron el is adtak volna.

Young régi énje: Akkor nézz magadra! Érdemes belemenni a párharcokba? Érdemes a szabályok szerint játszani, ha úgyis elbassza egy hülye bíró? Keménykedhetsz a Stoke ellen, aztán ez lesz a jutalma. Most meddig is nem fogsz játszani? Két hónapig? Én megmondtam.

Young: Megváltoztam, vissza fogok térni, erősebben mint valaha. Te pedig nem létezel, soha nem is léteztél!young régi énje

Young az orvosi szobába be, régi énje a feledés homályába el, Di María pedig balra ki.

Harmadik felvonás

(Sports Direct Arena, leánykori nevén St. James Park, márciusi napsütés. A Manchester United Young góljával 1-0-ra nyer.)young-gólöröm

Young régi énje örökre el, Di María jobbra- majd a kispadra el.

Negyedik felvonás

(Ismét az Old Traffordon, szeszélyes áprilisi időjárás közepette. Manchesteri derbi, első negyed óra)

Giggs: (maga elé bambulva) Nem hiszem el, megint égünk a City ellen.

van Gaal: (idegesen) Miért adjuk haza szöglet után? Nem erről volt szó, nem ez a filozofi.

Young: (a kapu felé futva) Daley, add be, üresen vagyok!

Blind: Ander, indulj be, adom a labdát.

Young: (a kapu előtt) Herrera, add be, tök üresen vagyok!

Herrera beadja, Young elől mentenek de a labda az ötösön marad.

Young: (zavartan) Hát ezt nem hiszem el, ez a védő meg honnan érkezett? És hol a labda? Itt van mögöttem, ja nem, előttem, üres kapu, ráfordulok. Gól!!!

Egyenlítés, az Old Trafford felrobban, a szurkolók együtt örülnek Ashley Younggal.

Giggs: (felugrik a kispadról) Góóóól!!!

van Gaal: (örömittasan) Gól! Mondtam én, hogy jó lesz ez, csak idő kell.

(Bő 10 perccel később, a helyszín ugyanaz, a hangulat emelkedettebb. Young kap labdát a bal oldalon, mellel leveszi.)

Young: Ki van középen?

Blind: Jövök segíteni, adjad!

Zabaleta: Ha szorosan fogom, abból nem lehet baj, végül is ő csak Ashley Young.

Young: (sarokkal kötényt ad Zabaletának) Daley, jöhet vissza!

Zabaleta: (zavarában össze-vissza futkározva) Mi a fasz?

Blind: (okosan visszagurít az immár üresen álló Youngnak) A hosszúra!

Young jobbal tökéletesen ível a hosszú oldalon, Clichy mellett álldogáló Fellaini fejére. Gól, 2-1 a Unitednek.

(Old Trafford, szeszélyes áprilisi időjárás, manchesteri derbi, második félidő. Az állás már 3-1 a hazaiaknak. Szabadrúgás következhet a bal oldalról.)

Mata: (odasúgva Youngnak) Betekerjem én?

Young: (száját eltakarva válaszol) Pont az én szögem, hadd csináljam!

Young régi énje: Tekerd rá mint az Arsenal ellen!

Young: (magáról elfeledkezve) Kuss, te nem is létezel!

Mata: Hogy mi?

Young: Sorry mate, nem neked mondtam.

Mata: De aztán nem ám rálőni, comprende?

Young: (telepatikusan Smallingnak) Csak indulj be, a labda majd érkezik.

Smalling: (kérdő tekintettel) Vajon mit akarhat tőlem Young, hogy ennyire bámul?

Young jobbal a kapu elé teker, ahol Smalling menetrendszerűen érkezik. 4-1, game over. Az Old Trafford szinte felrobban a hangzavarban.

Zabaleta: Les volt, rohadt safbérenc spori!

Madár: Rám itt, úgy néz ki, már semmi szükség.young szücsi

A meccs 4-2-es eredménnyel ér véget, Youngot választják a meccs legjobbjának. Di María padra (Párizsba?) le, madár új célpontot keresve el, Ashley Young meg már nem egy gyökér.