Év vége lévén mindenki visszaemlékezik az elmúlt esztendőre, nálunk ez idén – ha nem bánjátok – kimarad, az új év közeledtével pedig egyre inkább elvarázsolja gondolatainkat a petárdával, pezsgővel és bajszosszarral fűszerezett szilveszteri hangulat. Nincsen újévi parti nevetés nélkül, így az amúgy sem komolyságáról és modorosságáról nevezetes Stretford End blog az előző évek sikerein felbuzdulva idén is megpróbálkozik a már félrészeg olvasók rekeszizmainak megmozgatásával. A továbbiakban egy fiktív évösszegzést olvashattok a tavalyi posztunkra nagy ívben szaró üveggömbünk homályos jóslataira alapozva, ugyanis 2023 történéseit mutatjuk be. A 2019-es esztendővel való bármiféle hasonlóság csakis a véletlen műve lehet. BÚÉK!
Egy kattintás ide a folytatáshoz….2019. december hónap bejegyzései
Mennyi az annyi?
Még a nyáron Generati kommentelőkolléga megosztotta velünk a szakdolgozata kivonataként a United 2014-18 közötti üzleti beszámolóinak elemzését, most pedig kibővítette a 2019. szeptember 24-én közzétett, frissen lezárt üzleti év (ami nálunk 2018.07.01. – 2019.06.30.) adataival. Köszönjük!
A Unitednél a bevételek három fő területről származnak, ezek pedig a
- kereskedelmi bevételek
- műsorszolgáltatási bevételek,
- meccsnapi bevételek
Miért szenved a United a kisebb csapatok ellen?
A tegnapi paródiaposztunk megihlette egyik olvasónkat, és küldött egy igazi elemzést. Szép Szabolcs utánpótlásedzőként (is) dolgozik, és nem mellesleg 20 éve United-szurkoló. A posztot köszönjük, megdicsérni a szerzőt vagy vitatkozni vele a kommentek közt lehet.
December 27: A Newcastle elleni mérkőzés másnapja. A reggeli napsugár megcsillan a rózsaszín köd felett, amely legalább 48 órára újra belengi az Old Traffordot és környékét. Előző este a Manchester United 4-1-es, látszólag látványos, magabiztos sikert aratott az idei évben masszív középcsapat Newcastle United ellen. A győzelmet nem kell megmagyarázni, tartja a mondás, a kérdés ezúttal az, hogy miért nem tud a United minden hazai és idegenbeli meccsén így játszani? Vagy megfordítva a kérdést: így játszik-e mindig a United, csak most épp a hullámvasút teteje következett?
Egy kattintás ide a folytatáshoz….Boxing day, Newcastle, meglepi
A futball félelmetes adatbázisokkal megtámogatott forradalma még csak most kezdődik igazán. Az egyre kifinomultabb és előrehaladottabb mérések és a rendelkezésre álló adathalmazok analízise teljesen átformálja a modern játékot. Mindent igyekszünk mérni, a győzelemhez vezető elvont fogalmaktól kezdve a szerencsefaktorig bezárólag.
A harc folyamatosan zajlik a világ leghatalmasabb klubjai, az outsiderek, kockák és innovátorok közt a tulajdonosok tárgyalótermeiben, a közvetítőszobákban és nem utolsósorban a futballpályán.
A gép forog, az alkotó pihen – a nyolcadik mérföldkő
Az ünnepeknek köszönhetően folytatjuk Ferguson életművét talán a legvidámabb fejezettel, a folytatásban a keret némi bővítésével cirka 10 év után elkészül az a gépezet, amiről a Főnök úr álmodott.
Egy kattintás ide a folytatáshoz….Ördögi Kör – Évzáró happy enddel?
A kínzó kérdések:
- Látszik-e már a fény az alagút végén?
- Miért azokat a meccseket veszítjük el, ahol többet birtokoljuk a labdát?
- Ki kell-e tenni a colchesterek ellen a brét az asztalra?
- A Pogba-ügy vajon mi? És Lindelöf meg ki?
- Sancho vagy Greenwood? Haland vagy Martial?
Red and White army – egy van Gaal sztori
Mivel az Európa Liga záró csoportmeccse két továbbjutott csapat között valószínűleg nem a legnagyobb érdeklődésre tart igényt, így inkább előhalásztunk egy régi történetet aktuális ellenfelünkről, azaz az AZ-ról. Az apropót persze a két klub történetének igen szűk közös metszetének legnépszerűbb és egyben legmegosztóbb személyisége adta, hiszen LvG-t mindkét helyen kultusz övezi, még ha nem is ugyanazon okból. A cikk eredetije a remek thesefootballtimes oldalon jelent meg, a nyitóképért pedig EZS és ezra kollégák kreatív megoldását szeretném megköszönni.
Egy kattintás ide a folytatáshoz….A bajnokok magányossága (a bugyikék kissé megkopott árnyalatai)
Pepe nem értette. Csak ült és némán bámulta a félig üres guinnesses ibrikjét. Olyan jól mentek a dolgok, nem is annyira régen, de valami elromlott. Újra eljött ebbe az isten háta mögötti sörözőbe Manchester kietlen strandkorlátkék felén. Annak idején ez volt a találkahelyük. Most is várta a lányt, de tudta, ezúttal nem jön el. Magányát arra használta fel, hogy nyugodtan átgondolja az elmúlt időszak történéseit.
Egy kattintás ide a folytatáshoz….Megint 15 méterről fejest ugorva kéne ellenőrizni a vízszintet
Újabb komoly erőpróba elé fog állítani minket a szezon a következő pár napban, ma előbb fogadnunk kéne a Tottenhamet, majd buszoznunk kellene szombaton 6 mérföldet a szomszédba. Mindezt a futball két, egymás totális antitézisének titulált edzőjével szemben.
Egy kattintás ide a folytatáshoz….Az Einstein-tétel megcáfolása?
“Az őrültség nem más, mint ugyanazt tenni újra és újra, és várni, hogy az eredmény más legyen. ” – Einstein
(Oké, nem Einstein mondta, de így jobban hangzik.) Két és fél óra múlva kiderül, hogy a Unitednek sikerül-e megcáfolnia a tétel – Ole ugyanis újra a Fred-Andreas tengely mellett döntött a mai, Aston Villa elleni bajnokin. Bekerült pluszban Mata, aminek még nem tudjuk, hogy örüljünk-e.
Kezdő: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Williams – Andreas, Fred, Mata – James, Rashford, Martial